جدی 17, 1399 16:58 Asia/Kabul
  • سرتیپ حاتمی: مبارزه با تروریسم نیازمند کنار گذاشتن رفتارهای دوگانه است
    سرتیپ حاتمی: مبارزه با تروریسم نیازمند کنار گذاشتن رفتارهای دوگانه است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با اشاره به سابقه دخالت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در ترور دانشمندان ایرانی تاکید کرد: بدون تردید مبارزه جهانی با تروریسم نیازمند کنار گذاشتن رفتارهای دوگانه است.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با ارسال پیامی به وزیران دفاع بیش از 60 کشور جهان که روز چهارشنبه منتشر شد، با یادآوری اینکه شواهد جدی از نقش رژیم اشغالگر صهیونیستی در ترور «محسن فخری‌زاده» دانشمند برجسته ایرانی وجود دارد، پیوستن جامعه جهانی به محکومیت این حرکت غیرانسانی، غیرقانونی و جنایت آمیز را خواستار شد.

سرتیپ حاتمی ضمن اشاره به ابتکارات و دستاوردهای شهید فخری‌زاده در حوزه‌های علمی و پژوهشی به ویژه تولید ابزار و تجهیزات مقابله با کرونا، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم و خشونت، که در طول 4 دهه گذشته 17 هزار نفر از شهروندان و مقامات عالی کشور را در نتیجه اقدامات تروریستی از دست داده، خواستار پیوستن جامعه جهانی به محکومیت این حرکت غیرانسانی و غیر قانونی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در ادامه با تاکید بر اینکه سکوت در مقابل این اقدام، عامل تکرار آن و ناامنی در جهان است، بر مجازات آمران و عاملان دانشمند ایرانی تاکید و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای پاسخگویی به این جنایات محفوظ می‌داند.

«محسن فخری‌زاده» رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران و از دانشمندان برجسته صنعت هسته‌ای و دفاعی 7 قوس 1399 در حمله تروریستی در اطراف تهران به شهادت رسید.

کلیدواژه