جدی 24, 1399 08:41 Asia/Kabul
  • ایران در مقابله با تروریسم القاعده کارنامه شفافی دارد
    ایران در مقابله با تروریسم القاعده کارنامه شفافی دارد

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت: جمهوری اسلامی که خود سال‌ها قربانی تروریسم دولتی آمریکا و گروه‌های مورد حمایت آنها بوده است، در پرونده مقابله با تروریسم القاعده و داعش کارنامه شفاف و قابل دفاعی دارد.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز سه شنبه  در واکنش به ادعای بی‌اساس وزیر امور خارجه آمریکا در مرتبط کردن ایران با القاعده تصریح کرد: تکرار اتهامات و نمایش سندسازی های دروغین با عناوین افشای اطلاعات محرمانه توسط «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در یک هفته باقیمانده از عمر حکمرانی یاغی گرایانه رژیم ترامپ، نشانه استیصال و درماندگی و شکست سیاست فشار حداکثری آن‌ها علیه ایران است.

خطیب زاده افزود: تمسک به این نوع شگردها و بندبازی‌ها و ادعاهای کهنه و بی اساس، به هیچ عنوان نمی تواند به کمک مسیر پراشتباه رژیم تروریستی آمریکا و اعاده وجهه ناموجه مقام‌های این رژیم بیاید.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین یادآور شد: پمپئو پیشتر نیز یکبار در دوره ریاست سازمان سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) و در قبال دلارهای نفتی، بدنبال برقراری ارتباط ساختگی میان ایران و القاعده برآمده بود تا با شانتاژ و تبلیغات دروغین، بار مسئولیت و فشارها بر متحدان آمریکا که متهم پرونده القاعده و حمایت از فاجعه 11 سپتامبر هستند، منحرف سازد ولی تا پایان دولت ترامپ موفق به باورپذیری روایت خودساخته در افکار عمومی آمریکا و جهان نشد.

خطیب زاده با تاکید بر اینکه مقامات جمهوری اسلامی ایران طی این سالها به این نوع  فرافکنی‌ها و سناریوهای هالیوودی پاسخ مناسب داده اند، تاکید کرد: این صفحه از نمایش طیف تندرو در آمریکا کمکی به عطش و اعتیاد آنها به اقدامات تحریمی و یا تنش آفرینی نخواهد کرد.

کلیدواژه