جدی 27, 1399 00:31 Asia/Kabul

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با ترکیب قابلیت های جدید موشکی و عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، قدرت جدیدی در این نیرو متولد شد.

سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ ، از مرحله نخست این رزمایش به عنوان عملیات شبیه سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن نام برد و افزود: در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ عملیاتی ترکیبی با بهره گیری از  پهپادها و موشک‌ها انجام شد.
سردار حاجی زاده گفت: در این مرحله از رزمایش ابتدا با سامانه‌های  پهپادی به بخش دفاعی و پدافندی پایگاه دشمن فرضی حمله شد و لحظاتی بعد موشک‌های شلیک شده بخش‌های مختلف دشمن را منهدم کردند.
سردار حاجی زاده تاکتیک‌های به کارگیری شده در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ را حاصل تجربیات، عملیات‌ها و رزمایش‌های سال‌های گذشته توصیف و تصریح کرد: با به کارگیری نسل جدید موشک‌ها و پهپادهای تهاجمی ، توانمندی جدیدی ایجاد شده است.
 مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ با اجرای عملیات ترکیبی موشکی و پهپادی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد.

کلیدواژه