جدی 29, 1399 13:46 Asia/Kabul
  • روز غزه؛ تجلی مقاومت و ذلت صهیونیسم بین‌الملل
    روز غزه؛ تجلی مقاومت و ذلت صهیونیسم بین‌الملل

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، روز جهانی غزه را تجلی مقاومت و خودباوری و ذلت هیمنه پوشالی استکبار صهیونیسم بین‌الملل در مقابل ملت مظلوم و بی‌دفاع غزه عنوان کرد.

به  گزارش رادیودری، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در نهاد ریاست جمهوری ایران روز دوشنبه به منظور پاسداشت روز جهانی غزه با عنوان «روز غزه؛ تجلی مقاومت و خودباوری» در بیانیه‌ای یادآور شد: به  دنبال ناکامی اسرائیل در جنگ 33 روزه علیه جنبش حزب‌الله لبنان، صهیونیست‌ها و متحدانش با تصور اینکه شکست در برابر حزب‌الله را از طریق غزه محاصره شده، جبران کنند در 27 دسامبر 2008 (7جدی1378) اقدام به تهاجم به نوار غزه کردند.

در این بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه از مجموعه‌ای از تسلیحات غیرمتعارف از جمله فسفر سفید و بمب خوشه‌ای به منظور درهم شکستن روحیه مردم غزه و نابودی مقاومت استفاده کرد که طبق قوانین بین‌المللی به کار بردن آن ممنوع بود.

در این بیانیه تاکید شده است: ملت مظلوم و بی‌دفاع غزه با توکل به ذات اقدس الله و عزم و اراده راسخ به اصل خودباوری و مقاومت توانست، عصاره ظلم و فساد جهانی یعنی، هیمنه پوشالی استکبار صهیونیسم بین‌الملل را به خاک زبونی و ذلت کشاند.

در بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری ایران خاطرنشان شده است: امروزه حقانیت ملت مسلمان و مظلوم فلسطین بر همگان آشکار شده و توطئه‌های استکبار جهانی در راس آن آمریکای تروریست آشوب زده و مزدوران مرتجع منطقه علیه ملت‌های مظلوم جهان به ویژه فلسطین عزیز، یمن مقاوم، عراق اسلامی و سوریه مستقل برملا شده است.

کلیدواژه