جدی 30, 1399 19:10 Asia/Kabul
  • روحانی: تاخیر در آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران، جنایت آمریکا در حق ملت ایران است
    روحانی: تاخیر در آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران، جنایت آمریکا در حق ملت ایران است

رئیس جمهوری اسلامی ایران، مانع تراشی‌ و ایجاد محدودیت‌ها در تامین منابع خرید واکسن کرونا از سوی آمریکا را علت تاخیر در آغاز واکسیناسیون در ایران دانست.

به گزارش رادیودری، «حسن روحانی»رییس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تامین واکسن کرونا جزو اولویت های ایران است، افزود: اگر تحریم‌ها، مانع تراشی‌ها و ایجاد محدودیت‌ها در تامین منابع خرید واکسن از سوی دولت تروریست ترامپ نبود، قطعا واکسیناسیون را خیلی زودتر می‌توانستیم آغاز کنیم و این نیز این جنایتی بود که آمریکایی‌ها در حق ملت ایران انجام دادند.

روحانی تصریح کرد: به رغم همه این مانع تراشی‌ها و ایجاد محدودیت‌ها، اقدامات لازم برای خرید واکسن انجام شده و اولین محموله آن که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان است ظرف هفته‌های آتی وارد کشور می‌شود و بلافاصله نیز درچارچوب سند ملی تدوین شده، واکسیناسیون آغاز می‌شود.

همزمان با ساخت واکسن کرونا در برخی از کشورها، آزمایشات بالینی ساخت واکسن ایرانی کرونا موفقیت آمیز بوده و بنابر اعلام رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) واکسن ایرانی کرونا تا سه ماه آینده به تولید انبود خواهد رسید.

کلیدواژه