دلو 02, 1399 09:15 Asia/Kabul
  • ایران گنجاندن نام انصارالله در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم کرد
    ایران گنجاندن نام انصارالله در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکومیت گنجاندن نام انصارالله در آنچه به عنوان‌ فهرست گروه‌های تروریستی توسط دولت آمریکا خوانده شده است، گفت: این اقدام باعث تشدید فجیع‌ترین بحران انسانی قرن حاضر می شود.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه تصریح کرد: اقدام آمریکا در گنجاندن نام انصارالله در فهرست گروه‌های تروریستی باعث تشدید فجیع ترین بحران انسانی قرن حاضر شده و مسیر تلاش‌های جاری در جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن را دچار اختلال می کند.

خطیب زاده افزود: این اقدام وزارت‌ امور خارجه ترامپ در واپسین روزهای تنش آفرین بین المللی و منطقه‌ای این دولت از سوی جامعه جهانی و محافل بین المللی مردود اعلام شده و تنها از سوی معدودی از جنگ افروزان مورد استقبال قرار گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: چنانچه دولت جدید آمریکا به دنبال تجدیدنظر در سیاست شکست خورده در بحران یمن باشد، این امر مستلزم بلا اثر کردن اقدام مذکور و نگاه واقع بینانه به حقایق موجود در یمن است.

خطیب زاده خواستار قطع حمایت‌های سیاسی و نظامی از جمله ممنوعیت فروش سلاح از سوی برخی کشورها از جمله  آمریکا به عربستان و ائتلاف خودخوانده شد.

تگ