دلو 04, 1399 15:20 Asia/Kabul
  • عراقچی: ایران علاقه‌ای به تماس مستقیم با دولت جدید آمریکا ندارد
    عراقچی: ایران علاقه‌ای به تماس مستقیم با دولت جدید آمریکا ندارد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه برجام قالب صحیحی است که گفت‌وگوها باید در قالب آن انجام شود، گفت: ایران در حال حاضر هیچ علاقه‌ای به تماس مستقیم با دولت جدید آمریکا ندارد.

به گزارش رادیو دری ، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با روزنامه لارپوبلیکا la Repubblica که روز شنبه منتشر شد، درباره انتقال قدرت در آمریکا و حمله طرفداران «دونالد ترامپ» به کنگره اظهار کرد: آنچه در واشنگتن اتفاق افتاد، چهره واقعی دموکراسی آمریکایی را به همه نشان می‌دهد و اکنون روشن شده است که آن‌ها هیچ حقی ندارند که به هیچ کس در دنیا بگویند مشکلات سیاسی در خانه خودشان را چگونه حل کنند.

عراقچی درباره مطالبه ایران از دولت بایدن درخصوص برجام گفت: ایران با حُسن نیت مذاکره کرد و به برجام عمل کرد و اکنون دیگر نوبت دولت جدید آمریکاست که اشتباهات دولت پیشین را جبران کند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه آمریکا برای بازگشت به توافق برجام، باید تمام تحریم‌ها را لغو کند، افزود: هیچ توافق جدید و هیچ مذاکرات جدیدی در مورد برجام وجود نخواهد داشت.

عراقچی در ادامه درباره مناسبات ایران و ایتالیا هم یادآور شد: رُم همواره یکی از شرکای تجاری اول تهران بوده است و اگر تحریم‌ها برداشته شود، مناسبات اقتصادی فیمابین می‌تواند از سر گرفته شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با اشاره به همکاری‌های سیاسی تهران و رم در بحث یمن، خاطرنشان کرد: اگر تحریم‌ها هم برداشته نشود، ایران و ایتالیا می‌توانند در هر صورت مکانیسم‌هایی را برای تقویت روابط خود ایجاد کنند.

تگ