دلو 07, 1399 18:26 Asia/Kabul
  • ظریف: دولت جدید آمریکا تاکنون فقط حرف زده و عمل نکرده است
    ظریف: دولت جدید آمریکا تاکنون فقط حرف زده و عمل نکرده است

وزیر امور خارجه ایران با بیان این که تهران برعکس واشنگتن به مفاد برجام پایبند بوده است، گفت: دولت جدید آمریکا تاکنون فقط حرف زده و عمل نکرده است.

به گزارش رادیودری، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مسکو به سر می برد، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری مشترک با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه با یادآوری اینکه آمریکا حتی در دوره دولت اوباما به تعهداتش در برجام پایبند نبوده است، گفت: اگر آمریکایی‌ها به تحریم‌ هایشان و مداخله در روابط اقتصادی ایران و دنیا پایان دهند و ایران نتیجه آن را ببیند، آن زمان است که تهران به تمامی تعهداتش برمی‌گردد.

ظریف در ادامه با بیان اینکه روابط ایران و روسیه دوستانه است، افزود: عمر این روابط از تاریخ آمریکا بیشتر است.

وزیر امور خارجه ایران درباره موضوع قره باغ هم گفت: برای ایران، حل بحران قره باغ از نظر امنیتی ضروری بود.

ظریف درخصوص افغانستان، با اشاره به سفر هیاتی از طالبان به تهران، بر ضرورت همکاری ها برای حل مسائل افغانستان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین خواستار آتش بس و پایان خونریزی ها در یمن شد و ابراز امیدواری کرد: با همکاری های بین المللی بحران انسانی در یمن پایان یابد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز روابط تهران - مسکو را دوستانه توصیف کرد و گفت: در دیدار با وزیر امور خارجه ایران درباره ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر گفتگو شد. 

لاوروف با تاکید بر اینکه روابط روسیه و ایران مستقل از امیال آمریکاست، ابراز امیدواری کرد: آمریکا به توافق برجام بازگردد.

تگ