دلو 29, 1399 19:12 Asia/Kabul
  • ایران؛ نمونه موفق گذار از مسیر صحیح مقابله با کووید ۱۹
    ایران؛ نمونه موفق گذار از مسیر صحیح مقابله با کووید ۱۹

مدیرکل دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: ایران یکی از کشورهایی بود که خیلی سریع مسیر صحیح مقابله با کووید۱۹ را پیدا کرد و برنامه جامعی در این زمینه در دولت ایران وجود داشت.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، احمد المنظری در دیدار وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت ایران افزود: ایران را کشور خودم می دانم و این سومین سفرم به ایران است و هر بار که به ایران سفر می کنم، افتخار می کنم و می بالم که ایران یک بازیگر کلیدی در منطقه و جهان است.

وی گفت : ساختار نظام سلامت ایران، بسیار چابک، سریع، پاسخگو و منعطف است که در شرایط اضطراری، عملکرد بسیار خوبی دارد.

المنظری اضافه کرد: ایران یکی از کشورهایی بود که خیلی سریع، مسیر صحیح مقابله با کووید۱۹ را پیدا کرد و برنامه جامعی در این زمینه در دولت ایران وجود داشت. ایران نمونه موفقی از مسیر صحیح مقابله با کووید۱۹ است چون شاهد بسیج نیروها، همکاری و تعامل دستگاه های مختلف و درگیر کردن کل جامعه در این زمینه بودیم. ایران راهبردهای کلان و کلیدی برای پیگیری، کنترل و نظارت داشت.

این مدیر سازمان جهانی بهداشت افزود: ایران همسایه ها و مرزهای زیادی با کشورهای اطراف خود دارد بنابراین کنترل مسائل بهداشتی در مرزها از جمله شناسایی و جداسازی افراد مشکوک، بسیار مهم است.

المنظری افزود: نشست بعدی کمیته ای کشورهای مدیترانه شرقی، در قاهره برگزار می شود و خیلی خوشحال می شویم که بتوانیم از تجارب موفق ایران، استفاده کنیم. تعهد می دهیم که حمایت ما از ایران، کامل است و به زودی یک ایرانی، مدیر امور اداری و مالی دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در مدیترانه شرقی خواهد شد.

کلیدواژه