حوت 04, 1399 13:06 Asia/Kabul
  • خطیب زاده: اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از فردا متوقف می شود
    خطیب زاده: اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از فردا متوقف می شود

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: آنچه بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام شده، در چارچوب مصوبه مجلس است و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از فردا 23 فوریه/5حوت متوقف می‌شود.

به گزارش رادیودری، سعید خطیب زاده روز دوشنبه در نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره جزییات سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و توافق سه ماهه با آژانس و ادامه بازرسی‌ها و اظهارات او درباره بازرسی‌های سرزده افزود: آنچه در این سفر بین آژانس و ایران صورت گرفت دستاورد بسیار قابل توجه دیپلماتیک و دستاوردی فنی برای سازمان انرژی اتمی ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  گفت: رئیس سازمان انرژی اتمی و مدیر کل آژانس تلاش کردند اولا در چارچوب قانون الزام آور مجلس ایران حرکت کنند و همه آنچه توافق شده، نوشته شده و هیچ چیزی خارج از قانون مجلس نیست.

وی با بیان اینکه برخی توافقات برای ادامه راستی آزمایی‌ها در چارچوب پادمان صورت گرفته افزود: از جمله اینکه دوربین‌های فراپادمانی در سه ماه آینده روشن بماند، ولی هیچ فیلمی در اختیار آژانس قرار نگیرد. ابعاد فنی این موضوع هم در ضمیمه و هم در بیانیه است.

خطیب‌زاده همچنین تاکید کرد: در اینکه گروسی به ایران سفر کرد ما فرصتی به آمریکا ندادیم. آنچه انجام شده در چارچوب مصوبه مجلس ایران است. اجرای پروتکل الحاقی از فردا 23 فوریه/5حوت متوقف و برخی نظارت‌های آژانس در سه ماه آینده در چارچوب توافقات پادمانی حفظ می‌شود.

تگ