حوت 04, 1399 13:54 Asia/Kabul
  • سفارت ایران ترورهای هدفمند در افغانستان را محکوم کرد
    سفارت ایران ترورهای هدفمند در افغانستان را محکوم کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، اقدامات خشونت آمیز و ضد انسانی علیه شهروندان افغانستان و ترورهای هدفمند اخیر در این کشور را محکوم کرد.

به گزارش رادیودری، سفارت ایران در کابل امروز (دوشنبه)در بیانیه‌ای اعلام کرد، با نهایت تاسف، اقدامات خشونت آمیز و ضد انسانی، علیه جان شهروندان افغانستان طی هفته های اخیر همچنان بدون وقفه ادامه دارد و  جامعه جهانی ناباورانه، شاهد صحنه‌های دردناک از جنایت افرادی است که اهداف پلید خود را از این طریق تعقیب می کند.

در ادامه این بیانیه ضمن تقبیح  چنین رفتارهای وحشیانه و غیرقابل توجیهی، تاکید شده است،  توسل به تروریسم، ضربه سنگینی بر مشروعیت و حیثیت افرادی می زند که مرتکب چنین جنایت های هولناکی می شوند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در ادامه این بیانیه اضافه کرد، ماهیت واقعی چنین جنایتکارانی پنهان نخواهد ماند و آنان از مجازات و کیفر مصئون نخواهند بود.

طی چند روز گذشته بیش از ۱۰ انفجار بمب‌های کنار جاده ای در کابل پایتخت افغانستان جان بیش از ۱۰ نفر را گرفته و چندین تن دیگر را  زخمی کرده است.

بعد از ظهر روز گذشته (یکشنبه) نیز انفجاری در منطقه کارته پروان در شمال غرب کابل پایتخت جان چهار تن از جمله یک پلیس را گرفت و چند نفر دیگر از جمله یک زن با دو کودک اش را نیز زخمی کرد.

کلیدواژه