حوت 05, 1399 17:17 Asia/Kabul
  • ظریف: قانون مجلس شورای اسلامی ایران برای توقف پروتکل الحاقی اجرا شد
    ظریف: قانون مجلس شورای اسلامی ایران برای توقف پروتکل الحاقی اجرا شد

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد، قانون مجلس شورای اسلامی ایران برای توقف پروتکل الحاقی اجرا شد.

به گزارش رادیودری، "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه درخصوص اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره توقف اجرای پروتکل الحاقی گفت: به صورت رسمی به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام شده بود که از صبح  23 فوریه/5حوت (امروز) قانون مجلس در این باره اجرا خواهد شد.

ظریف افزود: به همین دلیل اجرای این قانون از صبح امروز آغاز شده است.

وزیر امور خارجه ایران در مورد سفر "رافائل گروسی" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران گفت: به توافقاتی در این رابطه رسیدیم و اصل این توافق بر این است که نوارهایی که از برنامه های هسته ای ایران ضبط می‌شد  از این به بعد نگهداری می‌شود و در اختیار آژانس قرار نمی‌گیرد؛ البته اجرای پادمان ادامه پیدا می‌کند.

ظریف تاکید کرد: پادمان تعهد ایران است و مصوبه اخیر مجلس هم اجازه همکاری بیش از پادمان را به  دولت نمی‌دهد.

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه اروپایی‌ها برخلاف آنچه ادعا دارند به تعهدات خودشان در برجام عمل نکردند، گفت:  اروپایی ها  برجام  را امضا کردند اما همه شرکت های اروپایی از ایران رفتند و دولت های اروپایی  هیچ حمایتی از شرکت‌های اروپایی نکردند و نقض تعهد داشتند.

ظریف  درخصوص پیشنهاد طرفهای اروپایی برای حضور آمریکا به عنوان میهمان در یک جلسه مشترک و بررسی برجام گفت:  نشست رسمی با آمریکا نخواهیم داشت به دلیل اینکه آمریکا عضو برجام نیست.

تگ