حوت 06, 1399 18:18 Asia/Kabul
  • تبریک سالروز ولادت امام علی (ع)
    تبریک سالروز ولادت امام علی (ع)

روز پنجشنبه سیزدهم رجب 1442 هجری قمری برابر با 24 فوریه 2021، سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع)، است.

حضرت «علی بن ابوطالب» (علیه السلام)، پسر عمو، داماد و جانشین پیامبر اسلام (صلی الله و علیه و آله و سلم) سیزدهم رجب سال 23 قبل از هجرت ،در خانه کعبه چشم به جهان گشود.

مادر آن حضرت ، فاطمه بنت اسد و پدرش ابوطالب نام داشت . حضرت علی (علیه السلام) از دوران کودکی تحت تعلیم و تربیت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) قرار گرفت و اولین مردی بود که اسلام آورد . علی بن ابوطالب (علیه السلام) در اواخر سال دوم هجرت با حضرت فاطمه (سلام الله علیه) دختر گرامی رسول خدا (صلی الله وعلیه و اله وسلم) ازدواج کرد.

حضرت علی (علیه السلام) به جز غزوه تبوک در تمامی غزوات پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله وسلم) حضور داشت و همواره در رنج ها و سختی ها یاور و حامی پیامبر بزرگ اسلام بود .

امام علی (علیه السلام) دلاوری شجاع و بی مانند بود ، اما قلبی بسیار مهربان داشت. به همین دلیل از مظلومان جامعه حمایت و با هر ستم مبارزه می کرد و همواره درصدد کمک به محرومین و درماندگان بود. حضرت علی (علیه السلام) ، مظهر راستین عدالت اسلامی در حکومت و قضاوت بود . او در پرستش و بندگی خدا چنان بود که به هنگام عبادت سر از پا نمی شناخت و مجذوب شکوه و جمال ازلی می شد.

امام علی (علیه السلام) در سال چهلم هجری قمری، پس از 63 سال زندگی پربرکت و نزدیک به پنج سال حکومت ، با ضربه شمشیر یک دشمن متعصب و منحرف از گروه تکفیری های خوارج در مسجد کوفه - در عراق - مجروح شد و دو روز بعد به شهادت رسید .

ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع)، سخنی کوتاه از آن پیشوای وارسته و انسان کامل برایتان نقل می کنیم: « با مردم چنان رفتار کنید که اگر مردید بر شما بگریند و اگر زنده ماندید به شما مهربانی ورزند.»

تگ