حوت 07, 1399 10:45 Asia/Kabul
  • تندیس مشاهیر ایران در بلگراد نصب می‌شود
    تندیس مشاهیر ایران در بلگراد نصب می‌شود

در دیدار مجازی شهرداران تهران و بلگراد مقرر شد تندیس‌های مشاهیر ایرانی و صرب در شهرهای بلگراد و تهران نصب شود که نخستین تندیس هم مربوط به حکیم عمر خیام و نیکولا تسلا است.

به گزارش رادیودری، پیروز حناچی شهردار تهران عصر چهارشنبه در گفت‌وگوی تصویری با شهردار بلگراد گفت: تهران و بلگراد در زمینه های مختلف با هم همکاری داشتند و ما خواهان گسترش همکاری‌ها در زمینه های مختلف هستیم. براساس توافقی که میان دو شهر شده است از شخصیت‌های برجسته ایرانی تندیسی در بلگراد و همینطور برای شخصیت‌های برجسته صربستانی تندیسی در تهران ساخته و نصب می‌شود. نیکولا تسلا و حکیم عمر خیام از نخستین تندیس هایی است که در تهران و بلگراد نصب خواهد شد.

حناچی با اشاره به اینکه کرونا آسیب های زیادی به فعالیت های اقتصادی وارد کرده است، افزود: البته شهرداری تهران به برخی از آسیب دیدگان اقتصادی کمک کرده و علاوه بر این در حوزه توسعه شهری هم اقدامات خوبی انجام شده است؛ از جمله افتتاح ۱۰ ایستگاه مترو که تا پایان سال هجری شمسی اتفاق خواهد افتاد.

شهردار تهران با استقبال از درخواست شهردار بلگراد برای سفر به این شهر گفت: امیدوارم شرایط کرونا برطرف شود و بتوانیم با یکدیگر ملاقات حضوری داشته باشیم و در جریان این ملاقات  سند خواهرخواندگی شهرهای تهران و بلگراد را امضا کنیم

در ادامه زوران رادوویجیچ شهردار بلگراد با اشاره به شرایط کرونایی جهان گفت: بلگراد هم مانند سایر کلانشهرهای دنیا سال بسیار سختی را پشت سر گذاشته و این در حالی است که هم اکنون نگران سلامتی مردم و کادر درمانی شهرمان هستیم.

همچنین رادوویجیچ در سخنان خود از مهمان نوازی ایران در میزبانی شهردار سابق بلگراد تشکر کرد و گفت: امیدواریم میزبان خوبی برای شما باشیم

کلیدواژه