حوت 08, 1399 11:29 Asia/Kabul
  • ادعاهای تکراری نتانیاهو علیه ایران
    ادعاهای تکراری نتانیاهو علیه ایران

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر به تکرار اتهامات و ادعاهای واهی خود علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پنج شنبه شب در گفت وگو با کانال 13 رژیم صهیونیستی مدعی شد، تحریم و تهدید باورپذیر نظامی تنها راه مقابله با ایران است. 

نتانیاهوادعا کرد، اسرائیل نمی‌تواند به هیچ توافقی با ایران تکیه کند و اگر دولت آمریکا  فقط به توافقات تکیه کند، اشتباه کرده است.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا  8 می 2018 (18 ثور 1397) به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن ذیل برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.

دولت «جو بایدن» اعلام کرد، قصد دارد آمریکا را به توافق هسته‌ای برجام که «دونالد ترامپ» دو سال قبل از آن خارج شد بازگرداند و از سویی تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران بعد از خروج آمریکا از برجام را مگر در صورت اجرای کامل این توافق از سوی ایران رفع نخواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز تأکید کرده است، با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد.

رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است که با حمایت کشورهای غربی از پیوستن به معاهده‌های بین‌المللی برای تحت نظر قرار گرفتن برنامه تسلیحات هسته‌ای این رژیم خودداری کرده است. 

بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند، اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

تگ