حوت 10, 1399 09:11 Asia/Kabul
  • همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی ایران در اجرای قانون \
    همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی ایران در اجرای قانون \" اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها\"

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد، اجرای دقیق قانون " اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها" مصوبه مجلس بهانه را از دشمنان گرفت.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس  جمهوری اسلامی ایران روز شنبه   گفت: اجرای دقیق و مدبرانه " اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها" مصوبه  مجلس پیرامون پروتکل الحاقی، بهانه را از  دشمنان گرفت که نتیجه آن مخابره صدای واحد و عزتمندانه از ایران بود.

اسحاق جهانگیری افزود : رژِیم  اسرائیل و سعودی و آمریکا مقابل ایران شکست خوردند. 

به گفته معاون اول رئیس  جمهوری اسلامی ایران: مردم با وجود همه فشارهای حداکثری، مقاومت کردند و به نقطه ای رسیدیم که ایران مقتدرانه سر جای خود ایستاد اما دونالد  ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا  و تیم  طراح تحریمش به تاریخ پیوستند  و دیگر خبری از آنان نیست.

ایران به دنبال خروج یک جانبه و غیرقانونی آمریکا از برجام (8 می 2018) تلاش کرد توافق هسته‌ای را به شرط عمل دیگر طرف‌های این توافق به تعهداتشان حفظ کند اما اروپایی ها هیچ موفقیتی در اقدامات عملی وعده ‌داده شده برای حفظ این توافق نداشتند. 

مجلس شورای اسلامی ایران،  نیز با تصویب قانون لغو تحریم‌ها دولت را مکلف کرد که در صورت ادامه‌ تحریم‌های آمریکا، همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی  را محدود کرده و گام‌های بیشتری را در خصوص کاهش تعهداتش ذیل برجام بردارد. 

تگ