حوت 11, 1399 17:36 Asia/Kabul
  • تحریم‌های فرامرزی نباید برپایه‌های روابط تجاری ایران و اروپا اثربگذارد
    تحریم‌های فرامرزی نباید برپایه‌های روابط تجاری ایران و اروپا اثربگذارد

مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه ایران گفت: پایه‌های روابط تجاری ایران و اروپا نباید تحت تاثیر تحریم‌های فرامرزی قرار گیرد.

«پیمان سعادت»مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه در همایش اقتصادی اروپا و ایران افزود: ارزش تجارت ایران و اروپا از ۲۱ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۷میلادی به ۴.۵ میلیارد یورو کاهش پیدا کرده که ناشی از پیامدهای خروج یک جانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم ‌های ظالمانه است.

مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه ایران ، سه اصل دیپلماسی، تاب آوری و همکاری را پایه‌های توسعه روابط تجاری ایران و اروپا دانست و گفت: ایران توانسته در طول سال‌های گذشته علیرغم چالش‌های بزرگی که با آن مواجه شد ثابت کند که می‌تواند در شرایط فشار هم به مسیر خود ادامه دهد.

همایش اقتصادی اروپا و ایران با حضور بالغ بر ۳ هزار شرکت کننده با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری‌های تجاری، علمی و فن‌آوری در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران از امروز (دوشنبه) آغاز به کار کرد.

این همایش سه روزه با همکاری سازمان توسعه تجارت، اتحادیه اروپا و مرکز تجارت بین الملل (ITC) به صورت مجازی برگزار می‌شود.

فعالان اقتصادی، اندیشمندان و صاحب‌ نظران مسائل اقتصادی و اصحاب رسانه که از قبل در این همایش ثبت ‌نام کرده‌اند در روزهای آینده آخرین مسیرهای احیا و توسعه روابط اقتصادی بین اروپا و ایران را بررسی خواهند کرد.

سفرای شماری از کشورهای اروپایی مستقر در ایران نیز در همایش حضور دارند.

تگ