حوت 14, 1399 08:16 Asia/Kabul
  • نقض حقوق ملت ایران در پی اعمال سیاست فشارحداکثری آمریکا
    نقض حقوق ملت ایران در پی اعمال سیاست فشارحداکثری آمریکا

نماینده جمهوری اسلامی در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تصریح کرد که آمریکا با اعمال تحریم‌های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه، ناقض حقوق ملت ایران است و حق ندارد نسبت به وضعیت حقوق بشر کشور ادعای نگرانی کند.

به گزارش رادیودری، «سید محمد ساداتی نژاد» رایزن حقوق بشر نمایندگی ایران در ژنو تصریح کرد که دولت آمریکا همچنان به سیاست شکست خورده فشارحداکثری دونالد ترامپ، سیاستی که تروریسم اقتصادی علیه تمام ملت ایران است ادامه می‌دهد.

وی افزود: آمریکا همچنین باید به دلیل بازداشت خودسرانه ایرانیانی که تحریم‌های غیرقانونی این کشور را دور زدند پاسخگو باشد.

ساداتی نژاد تاکید کرد: ملت ایران هرگز اقدامات تروریستی آمریکا از جمله ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانش را فراموش نمی کند.

«دونالد ترامپ» می 2018 به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن ذیل برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم های هسته ای را اعلام کرد.

گفتنی است دونالد ترامپ در حالی به رغم میل باطنی خود کاخ سفید را ترک کرد که طی چهار سال اخیر در راستای راهبرد «فشار حداکثری» شدیدترین تحریم‌ها و تنگنا‌های اقتصادی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرد، اما به هیچ یک از اهداف مورد نظر خود دست نیافت.

تگ