حوت 15, 1399 15:04 Asia/Kabul
  • رهبر معظم انقلاب اسلامی : فعالیتهای محیط زیستی، فعالیتهای دینی و انقلابی است
    رهبر معظم انقلاب اسلامی : فعالیتهای محیط زیستی، فعالیتهای دینی و انقلابی است

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند، فعالیتهای محیط زیستی، فعالیتهای دینی و انقلابی است و نباید به آنها نگاه تجملاتی و تزئینی شود.

به گزارش رادیو دری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی  دو اصله نهال میوه کاشتند و  در سخنانی، گیاه و فضای سبز را عاملی مهم در زندگی و در ساخت تمدن بشری خواندند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  با اشاره به ریشه‌های معرفتی و دینی توجه به محیط زیست، خاطرنشان کردند : کاشتن درخت و نشاندن نهال از جمله‌ حسناتی است که در شرع مقدس اسلام بر آن تأکید شده است.

رهبر معظم  انقلاب اسلامی،  به اهمیت محیط زیست در قانون اساسی نیز اشاره کردند و  تنوع زیستی و اقلیمی کشور را  بستری مناسب برای فعال شدن آحاد مردم و جوانان در زمینه محیط زیست خواندند.

حضرت آیت الله خامنه ای  با ابراز تأسف از تخریب جنگل‌ها، منابع طبیعی و سفره‌های زیرزمینی به‌دست افراد سودجو، تأکید کردند: تخریب محیط زیست بلای بزرگی است که آینده بشر را هدر می‌دهد، بنابراین مسئولان و همه مردم باید در مقابل آن بایستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی،  با اشاره به حوادثی مثل آتش‌سوزی جنگل‌ها و یا خشک شدن دریاچه‌ها و تالاب‌ها، تاکید کردند: این حوادث قابل پیشگیری است و مسئولانی که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، دچار تقصیر هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای  به مسئله کرونا در آستانه سال نو پرداختند و خاطرنشان کردند: سال گذشته در ایام عید، مردم  به توصیه‌ها کاملاً عمل و بلای بزرگی را از سر کشور دور کردند اما امسال خطر بیشتر و فراگیرتر است بنابراین امسال هم همگان توصیه‌ها را رعایت کنند.

تگ