حوت 18, 1399 18:23 Asia/Kabul
  • اظهارات تکا‌ن‌دهنده اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین در دادگاه
    اظهارات تکا‌ن‌دهنده اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین در دادگاه

اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین، در دادگاه به تشریح شکنجه ها و رفتار غیرانسانی سرکردگان این گروهک پرداختند.

به گزارش رادیو دری،  دومین جلسه دادگاه رسیدگی به دادخواست ۴۲ عضو سابق گروهک تروریستی منافقین روز دوشنبه  به ریاست قاضی پورمریدی برگزار شد.

یکی از  اعضای سابق  گروهک تروریستی مافقین،  که با دوپای مصنوعی در جایگاه حضور یافته بود، نحوه معلول شدن خود را تشریح  کرد  و در اظهاراتی تکان دهنده گفت: به دستور سرکرده  این گروهک شکنجه شد و دو پایش قطع شده است. 

فتح الله اسکندرى از دیگر شاکیان گروهک تروریستی منافقین،  در این دادگاه گفت: به عنوان سرباز وظیفه به جبهه اعزام شد و پس از برخورد گلوله و ترکش اسیر منافقین شد.

به گفته این شاکی، در سه ماه اول اسارت  وی  در یک قفس نگه داشته می شد و  به او مى گفتند باید به خواسته هاى آن‌ها عمل کند که  درنتیجه مدت ١٧ سال در آنجا محبوس بود.

اولین دادگاه رسیدگی به دادخواست ۴۲ نفر از اعضای سابق گروهک  تروریستی منافقین،  روز یکشنبه  در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی و عمومی بین‌الملل تهران  برگزاری شد. 

توسلی وکیل شکات پرونده، گفت: سازمان دیده بان حقوق بشر تحقیق مفصلی درخصوص اقدامات ضد  حقوق بشری گروهک تروریستی منافقین  ارائه کرده که برخی از مستندات آن در دادخواست اشاره شده است.

قاضی پورمریدی  نیز گفت: خواندگان این پرونده سران  گروهک تروریستی منافقین هستند و  از طریق کشور‌های فرانسه و آلبانی که محل اقامت اعضای  گروهک تروریستی منافقین است، ابلاغ بعد از ارائه دادخواست انجام شد.

 

کلیدواژه