حوت 23, 1399 09:23 Asia/Kabul
  • تخت روانچی: تحریم‌های یکجانبه مانع دسترسی میلیون‌ها نفر به واکسن کرونا شده است
    تخت روانچی: تحریم‌های یکجانبه مانع دسترسی میلیون‌ها نفر به واکسن کرونا شده است

 نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با شرکت در کارزار جهانی "فقط با همدیگر" برای دسترسی همگانی به واکسن کرونا، خاطرنشان کرد،  تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی مانع دسترسی صدها میلیون‌ نفر به واکسن کرونا شده است.

به گزارش رادیو دری، "مجید تخت روانچی"  روز جمعه در توییتر با تاکید بر اینکه فقط با هم و از طریق یک رویکرد جهانی فراگیر می‌توانیم همه گیری را شکست دهیم، خطاب به کشورهای تحریم کننده نوشت: تحریم‌های غیرقانونی را فورا پایان دهید تا جان افراد نجات یابد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه کارزاری با هشتگ "واکسن کووید-19" راه‌اندازی کرد که خواستار دسترسی همه به این واکسن است.

تاکنون شمار زیادی از مقامات سازمان ملل، روسای نمایندگی کشورهای مختلف نزد سازمان ملل، وزرای خارجه کشورهای مختلف و سایر مقامات سیاسی، علمی و دانشگاهی در این کارزار شرکت کرده‌اند.

تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم کشورهای تحت تحریم آمریکا به ویژه بیماران کرونایی شده است.

"محمدجواد ظریف" وزیر  خارجه جمهوری اسلامی ایران اخیرا با انتقاد از سیاست های خصمانه آمریکا آن هم در بحبوحه شیوع کرونا گفته بود، جهان دیگر نمی‌تواند در مقابل تروریسم اقتصادی آمریکا که با تروریسم پزشکی پیوند خورده سکوت کند.

 

کلیدواژه