حمل 04, 1400 12:29 Asia/Kabul
  • واکنش ستاد حقوق بشر ایران به قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر
    واکنش ستاد حقوق بشر ایران به قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر

ستاد حقوق بشر ایران، در واکنش به انتشار قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر، بیانیه ‌ای صادر و تاکید کرد، این اقدام گروگانگیری آبرو و حیثیت نهادهای بین‌المللی حقوق بشری است.

به گزارش رادیو دری، ستاد حقوق بشر ایران روز چهارشنبه دربیانیه ای انتشار  قطعنامه پیشنهادی ضد ایرانی  در شورای حقوق بشر سازمان ملل را محکوم کرد. 
در این بیانیه آمده است، تلاش چند کشور غربی که درصدر کشورهای ناقض حقوق ملت ایران قرار دارند در ایجاد سازوکار انتشار گزارش سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران در قالب قطعنامه یک سازمان بین‌المللی بیش از پیش برملاکننده دورویی و ترفند دروغ‌ پردازی این دولت‌ها است.

ستاد حقوق بشر ایران در این بیانیه تاکید کرد، این قطعنامه علیه ملتی است که با انقلاب در باورها و ایجاد روحیه عزت و کرامت نفس در خود الگوی جدیدی را در عرصه حقوق بشر عرضه کرده ‌است.
در بیانیه ستاد حقوق بشر ایران آمده است،  قطعنامه‌های حقوق بشری تلاشی مذبوحانه برای سیاه‌ نمایی چهره ملت ایران از سوی کشورهایی است که خود کارنامه سیاهی در نقض حقوق انسان‌ها از جمله  مردم خود و سایر ملت‌ها دارند. 
انتشار قطعنامه‌ای از جانب شورای حقوق بشر سازمان ملل،  تنزل‌دهنده جایگاه شورای حقوق بشر در حد یک محفل سیاست‌زده و ضدحقوق بشری است. 

در این بیانیه تاکید شده است، بانیان این قطعنامه و حامیان آن  دولت‌هایی هستند که با پیروی از رژیم تروریست امریکا و اجرای تحریم‌های ابلاغی کاخ سفید، استقلال و هویت خود را زیر پاگذاشتند. 

در  چهل و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، قطعنامه پیشنهادی بریتانیا  و چند کشور اروپایی دیگر برای تمدید ماموریت گزارشگر ویژه وضع حقوق بشر در ایران  با رأی سیاسی کمتر از نیمی از کشورهای عضو به تصویب رسید.

کلیدواژه