حمل 11, 1400 10:02 Asia/Kabul
  • هشدار سفیر ایران در بروکسل نسبت به احیای گروه تروریستی و تکفیری داعش
    هشدار سفیر ایران در بروکسل نسبت به احیای گروه تروریستی و تکفیری داعش

سفیر ایران در بلژیک و اتحادیه اروپا گفت: با انتقال بحران سوریه از مرحله نظامی به سیاسی، باید نسبت به احتمال احیای مجدد داعش و ظهور سایر گروه‌های تروریستی تکفیری حساس بود.

به گزارش رادیودری، «غلامحسین دهقانی» سفیر ایران در بلژیک روز سه شنبه در پنجمین دوره کنفرانس بروکسل با عنوان «حمایت از آینده سوریه و منطقه» با بیان اینکه بحران سوریه، دهمین سال خود را سپری کرده است، افزود: این امر نشانگر این واقعیت تلخ است که جامعه جهانی هیچ اراده واقعی برای حل این بحران بر مبنای حقوق بین‌الملل به ویژه احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه ندارد.

سفیر ایران در بلژیک با اشاره به اینکه ایران از آغاز بحران سوریه، همواره از راه‌حل‌های سیاسی حمایت کرده است، گفت: ایران با همکاری روسیه و ترکیه مبدع روند آستانه با هدف پایان دادن به عملیات نظامی و یافتن راه‌حل سیاسی بوده و از کمیته قانون اساسی نیز به عنوان بستری برای گفت‌وگوهای سوری-سوری حمایت کرده است.

دهقانی با اشاره به موضوع پناهندگان سوریه نیز تصریح کرد: بازگشت امن پناهندگان در عین حفظ کرامت انسانی آنها و بدون استفاده ابزاری از آنها برای برای دریافت امتیازات سیاسی از اهمیت بالایی برخوردار است. 

سفیر ایران در بروکسل با بیان اینکه اعمال تحریم‌های یکجانبه خلاف حقوق بین‌الملل است ، تاکید کرد: وظیفه سایر کشورهاست که به دور از اقدامات فرصت‌طلبانه به مردم سوریه فرصت دهند بدون هرگونه مداخله خارجی برای آینده کشور خود تصمیم بگیرند و به بحران این کشور خاتمه دهند. 

کلیدواژه