حمل 12, 1400 14:52 Asia/Kabul
  • پارلمانهای مدافع فلسطین خواستار آزادی کامل ‌قدس شوند
    پارلمانهای مدافع فلسطین خواستار آزادی کامل ‌قدس شوند

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ایران در سالگرد حماسه روز زمین فلسطین بیانیه‌ای منتشر کرد و خواستار آزادی کامل سرزمین تاریخی قدس شد.

به گزارش رادیودری، دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ایران در این بیانیه چهل و پنجمین سالگرد روز زمین فلسطین را که ملت فلسطین هر سال در این روز به مناسبت اشغال هزاران کیلومتر از سرزمین فلسطین توسط صهیونیست ها، با برگزاری تظاهرات بازگشت، به تداوم اشغال ظالمانه و اعمال خشونت، سیاست تبعیض نژادی، مصادره زمین‌ها و ویران‌سازی روستاها، راندن فلسطینیان از سرزمین خودشان و تجزیه آن به مجموعه‌های کوچک جدا از هم اعتراض می‌کنند گرامی داشت.

این بیانیه می افزاید: ملت فلسطین امسال در حالی این روز ملی را گرامی می‌دارد که بیش از هر زمان دیگری برای آزادی و بازگشت به سرزمین مادری بالنده‌تر و مصمم شده است و در مقابل، صهیونیست‌ها درمانده‌تر از همیشه در مسیر سرنگونی و فروپاشی قرار گرفته اند.

در این بیانیه تصریح شده است: امروز همه ترفند‌های صهیونیسم علی رغم حمایت حداکثری آمریکا و خیانت برخی کشور‌های عربی، شکست خورده است و مقاومت و ملت فلسطین با عزمی استوار و پولادین گام‌های مهمی برای تحقق مشروع خود برداشته است.

دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ایران از همه پارلمان‌های مدافع فلسطین درخواست دارد با گرامیداشت این روز؛ ملت فلسطین را در تحقق حقوق مشروع خود بویژه آزادی کامل سرزمین تاریخی و ادیانی و قدس شریف یاری نمایند.

کلیدواژه