حمل 15, 1400 12:34 Asia/Kabul
  • بیانیه نمایندگان مجلس ایران: تحریم‌های ظالمانه باید یکباره و یکپارچه لغو شوند
    بیانیه نمایندگان مجلس ایران: تحریم‌های ظالمانه باید یکباره و یکپارچه لغو شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران در بیانیه ای بر اجرای قانون اقدام راهبردی مجلس در لغو تحریم ها و شرط جمهوری اسلامی ایران برای لغو یکباره تحریم ها تاکید کردند.

به گزارش رادیو دری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران، ملزم کردن طرف های متعاهد به لغو کامل تحریم ها و به فرض ماندگاری تحریم ها، برنامه ریزی برای خنثی سازی تحریم ها، پیشرفت اقتصادی و ارتقای سطح رفاه و معیشت مردم است.

این بیانیه می افزاید، براساس مفاد قانون مجلس و تاکید همه مسئولان نظام و رهبر معظم انقلاب، لغو تحریم ها باید به طور کامل و پس از راستی آزمایی ایران با ارائه گزارش فنی و سیاسی دولت به کمیسیون های انرژی و امنیت ملی و سیاست خارجی و نهایتاً تصویب مجلس انجام و اعلام شود تا آمریکا بتواند به برجام بازگردد.

در ادامه این بیانیه آمده است، تحریم های ظالمانه برجامی بر ایران که در دولت های اوباما و ترامپ به ملت مظلوم ایران اسلامی تحمیل شد، باید یکباره و یکپارچه لغو شوند و در این مسیر انجام هر گونه مذاکره برای تعریف گام های متوازن با طرف های متعاهد 1+4 و آمریکا، عملا به ایجاد تاخیر در لغو کامل تحریم ها توسط عده ای محدود به ضرر منابع ملت، غیرقابل قبول و مغایر سیاست های کلی نظام و قانون مجلس تلقی خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران همچنین در این بیانیه از توسعه روابط راهبردی مبتنی بر احترام متقابل با همه کشورهای دنیا از جمله چین استقبال و مطابق اصول متعدد قانون اساسی بر تصویب هرگونه قرارداد تعهدآور برای کشور در مجلس اصرار کردند.

کلیدواژه