حمل 16, 1400 15:39 Asia/Kabul
  • اعلام آمادگی ایران برای میزبانی نشست جوانان دی 8
    اعلام آمادگی ایران برای میزبانی نشست جوانان دی 8

وزیر ورزش و جوانان ایران امروز در نشست برخط جوانان دی‌هشت که به صورت مجازی با میزبانی کشور بنگلادش برگزار شد، آمادگی ایران را برای برگزاری نشست جوانان برگزیده کشورهای عضو این گروه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مسعود سلطانی فر در سخنرانی خود در نشست جوانان کشورهای مسلمان درحال توسعه برفعالیت جوانان برگزیده عضو این گروه به منظور ساختن دنیایی بهتر با تکیه بر خلاقیت ها و ابتکارات تاکید کرد.

وی افزود: می دانید که سال ها است کشور ایران با شدیدترین تحریم های ناجوانمردانه مواجه شده اما حرکت ملت ایران به سوی قله های پیشرفت هرگز متوقف نشده است.

وی اعلام کرد: امروز ایران اسلامی در صنعت، پزشکی، مهندسی، در فناوری هسته ای، نانوفناوری ، فناوری های نوین و صنایع دانش بنیان پیشرفت های قابل توجهی داشته و این اتفاق مرهون جدیت، پشتکار و همت جوانان ایرانی است.

وزیر ورزش و جوانان ایران گفت: در زمانه ای که شیوع بیماری کرونا، گرفتاری های زیادی برای جوامع مختلف ایجاد کرده است، در ایران جوانان از اولین روزهای پاندمی وارد میدان شدند و با تولید ماسک و موادضدعفونی، کشور را از واردات بی نیاز کردند.

سلطانی فر تاکید کرد: به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی، آمادگی خود را برای تبادل تجربیات در این زمینه اعلام داشته و فکر می کنم زمان آن رسیده تا کشورهای گروه دی8 ارتباطات خود را در سطوح تشکل های جوانان ارتقا دهند.

وی افزود: ما در ایران آمادگی داریم میزبان نشستی باشیم که در آن جوانان برگزیده کشورهای عضو گروه دی8 ایده ها، خلاقیت ها و ابتکارات خود را برای ساختن دنیایی بهتر ارائه کنند و پیشنهاد می کنم سال 2022 سالی بر محور خلاقیت های جوانان گروه دی8 در نظر گرفته شود و کشور ایران میزبان جوانان متفکر، پویا و خلاق عضو دی8 باشد تا به مدد تبادل تجربیات خلاقانه، شاهد پیشرفت هایی شایان توجه در بهبود حکمرانی محلی و تحقق توسعه پایدار باشیم.

کلیدواژه