حمل 18, 1400 16:02 Asia/Kabul
  • تاکید دوجاریک بر حمایت سازمان ملل از برجام و نشست وین
    تاکید دوجاریک بر حمایت سازمان ملل از برجام و نشست وین

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد بر حمایت این نهاد بین المللی از برجام و نشست کمیسیون مشترک این توافق هسته ای تاکید کرد.

به گزارش رادیو دری، "استفان دوجاریک"، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد با حضور در نشست خبری خود درباره نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین اعلام کرد، این نهاد بین المللی از تلاش تمام طرف های این توافق هسته ای در جهت برگزاری یک گفت وگوی سازنده حمایت می‌ کند.

دوجاریک همچنین ابراز امیدواری کرد برجام در زیر سایه نشست کمیسیون مشترک این توافق هسته ای در وین به مسیر خود بازگردد. 

شبکه خبری سی ان ان درباره نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین گزارش داد، آنچه که از این نشست دیده می شود، اتفاق نظر برای حفظ برجام است و ایران مذاکرات را سازنده دانسته و نشست بعدی برای روز جمعه تعیین شد.

این در حالی است که «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد، نشست وین سازنده بوده و درمسیر درست قرار دارد اما اعلام موفقیت آمیز بودن این نشست خیلی زود است.

هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه با حضور هیئت‌هایی از گروه کشورها 4+1 و همچنین ایران در وین، پایتخت اتریش برگزار شد.

هدایت هیات ایرانی را سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران برعهده داشت و "انریکه مورا" معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از این اتحادیه در این نشست حضور پیدا کرد.

همچنین نمایندگانی از کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نیز در این جلسه شرکت کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران پس از پایان دور نخست این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد، رفع تحریم‌های آمریکا نخستین و اصلی‌ترین اقدام برای احیای برجام به شمار می‌رود.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران افزود: «ایران آمادگی دارد به محض رفع تحریم‌ها و پس از راستی‌آزمایی، اقدامات جبرانی هسته‌ای خود را متوقف کرده و به اجرای کامل برجام بازگردد.»

کلیدواژه