حمل 19, 1400 07:48 Asia/Kabul
  • توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درخصوص سند ۲۵ ساله ایران و چین
    توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درخصوص سند ۲۵ ساله ایران و چین

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره سند همکاری ایران و چین در اینستاگرام با انتشار ویدیویی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش رادیودری،  سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درخصوص سند ۲۵ ساله ایران و چین در اینستاگرام نوشت: چین به عنوان قدرتی بزرگ با اقتصادی در طرازِ یک جهانی، با کشورهای مختلف جهان از آمریکا و اروپا گرفته تا کشورهای عرب خلیج فارس، آسیای مرکزی، غرب آسیا و آسیای دور تفاهم‌نامه های جامع همکاری و همچنین قراردادهای بزرگ تجاری منعقد کرده و می‌کند.

خطیب زاده افزود: برای ایران نیز روابط راهبردی با چین از اصالت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده‌است. کما اینکه برای چین‌ نیز توسعه روابط با ایران به سطح مشارکت راهبردی اولویتی بود که در سفر رئیس جمهور چین به ایران محقق شد.

وی تصریح کرد، طبیعتا ایران به عنوان یک کنشگر جریان‌ساز در روابط بین الملل نمی‌تواند در ترسیم برنامه های توسعه‌ای خود تسلیم فشارهای برآمده از تحریم های ظالمانه آمریکا باشد و از هر فرصتی برای پیشبرد سیاست‌های خود بهره می‌برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود، پیداست که تلاش ما در این مسیر برای آنان که خواستار تسلیم و یا انزوای ایران هستند، ناخوشایند بوده و لذا سراسیمه تحریف و تبلیغ سوء علیه چنین تفاهم نامه‌هایی را در دستور کارشان قرار می‌دهند، کما اینکه در این مورد نیز دیدیم.

خطیب زاده تاکید کرد، برنامه همکاری جامع ایران وچین، نقشه راهی برای همکاری‌هایی خواهد بود که اگر وارد فاز عملی شده و بویژه تبدیل به قراردادهای اقتصادی میان فعالان بخش‌های مختلف دو کشور شود، مردم و ایران عزیز را از ثمرات خود بهره مند خواهد کرد.

کلیدواژه