حمل 21, 1400 11:43 Asia/Kabul
  • روحانی: مهم‌ترین عامل موج چهارم کرونا، ورود ویروس انگلیسی از مرز خوزستان است
    روحانی: مهم‌ترین عامل موج چهارم کرونا، ورود ویروس انگلیسی از مرز خوزستان است

رئیس جمهوری اسلامی ایران، اولین عامل موج چهارم کرونا در داخل کشور را ورود ویروس انگلیسی از مرز عراق به خوزستان و شیوع ان در داخل کشور عنوان کرد.

به گزارش رادیو دری، حسن روحانی در جلسه امروز (شنبه) ستاد ملی مقابله با کرونا، عوامل موج چهارم کرونا در داخل کشور را برشمرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بعد از پشت سرگذاشتن سه موج بیماری در کشور، در اسفند ماه همه تلاش ما این بود که وارد موج چهارم نشویم، گفت: متاسفانه برغم همه تلاش ها امروز وارد موج چهارم کرونا در کشور شده ایم و مهمترین عامل ایجاد این وضعیت ورود ویروس انگلیسی از کشور عراق از طریق مرزهای خوزستان و ایلام به کشور بوده است.

روحانی از ترددها و تجمع های فراوان محل های کسب و کارها در روزهای پایانی اسفند، برگزاری مراسم عید نوروز و دید و بازدیدها بدون رعایت پروتکل های بهداشتی، جشن ها و مراسم عروسی بدون مراعات نکات بهداشتی در ماه های رجب و شعبان و همچنین سفرهای نوروزی بدون مراعات پروتکل ها درحالی که سفر در مناطق نارنجی و قرمز ممنوع اعلام شده بود، به عنوان دیگر عوامل مهم در مواجه شدن کشور با موج چهارم بیماری کووید 19 نام برد.

روحانی با بیان اینکه همه کسانی که مکلف به اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا هستند باید برای اجرای کامل مقررات و مصوبات این ستاد به صحنه بیایند، گفت: نقض قرنطینه از سوی افراد مبتلا بسیار خطرناک است و حتما باید با آن برخورد قانونی صورت گیرد.

کلیدواژه