حمل 26, 1400 07:41 Asia/Kabul
  • آژانس اتمی: ایران مقدمات آغاز غنی‌سازی 60 درصد را تکمیل کرده است
    آژانس اتمی: ایران مقدمات آغاز غنی‌سازی 60 درصد را تکمیل کرده است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه خبر داد که ایران تقریبا مقدمات آغاز غنی سازی 60درصد را در سایت هسته‌ای نطنز تکمیل کرده است.

به گزارش رادیودری، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین افزود: «ایران قصد دارد 1024 سانتریفیوژ IR-1 به سایت هسته‌ای نطنز اضافه کند».

این اطلاع رسانی آژانس در حالی است که بامداد یک‌شنبه رخدادی خرابکارانه‌ در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌ سازی نطنز رخ داد.

رسانه های اسراییلی این اقدام خرابکارانه را به رژیم صهیونیستی نسبت داده و تاکید کردند اخلال در شبکه توزیع برق تاسیسات غنی ‌سازی نطنز از طریق یک حمله سایبری انجام شده است.

از سوی دیگر «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزات امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد تیم هسته‌ای ایران که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و گروه 1+4 در وین حضور دارد، بعدازظهر روز سه‌شنبه از آغاز غنی‌سازی 60 درصدی خبر داد و گفت: «ایران روز چهارشنبه در نامه‌ای به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده است که غنی سازی 60 درصدی را آغاز می‌کند».

«کاظم غریب‌آبادی» نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین نیز بامداد چهارشنبه گفت که غنی سازی 60 درصد توسط دو آبشار IR-4‌و IR-6 در سایت هسته‌ای نطنز صورت خواهد گرفت.

تگ