حمل 26, 1400 08:39 Asia/Kabul
  • فرافکنی آمریکا از تصمیم ایران برای غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم
    فرافکنی آمریکا از تصمیم ایران برای غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی فرافکنانه و نادیده گرفتن عامل و مسئول خرابکاری تروریستی در سایت هسته‌ای نطنز، تصمیم مقابله‌ای ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصد را تحریک‌آمیز توصیف کرد.

به گزارش رادیودری، آنتونی بلینکن عصر چهارشنبه در نشست خبری مشترک با ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو و لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در بروکسل این مطلب را در پاسخ به سوالی مطرح کرد.

وی مدعی شد: این گام، جدی بودن ایران در مورد مذاکرات هسته‌ای را زیر سوال می‌برد و این مهم است که بازگشت ایران به اجرای تعهدات برجامی چگونه است.

وزیر خارجه آمریکا که فراموش کرده است این دولت آنها است که از برجام خارج است و متحد اصلی آنها در غرب آسیا، مسئول حمله تروریستی بی‌پروایانه به سایت هسته‌ای نطنز است که می‌توانست آثار انسانی و زیست محیطی خطرناکی داشته باشد، فکر می‌کنم آمریکا به خوبی جدی بودن خود را نشان داده است و اکنون ایران باید آن را نشان دهد. 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه خبر داد که ایران تقریبا مقدمات آغاز غنی سازی 60 درصد را در سایت هسته‌ای نطنز تکمیل کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین افزود: «ایران قصد دارد 1024 سانتریفیوژ IR-1 به سایت هسته‌ای نطنز اضافه کند».

فرافکنی آمریکا از تصمیم ایران برای غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در حالی است که بامداد یک‌شنبه رخدادی خرابکارانه‌ در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌ سازی نطنز رخ داد.

رسانه های اسراییلی این اقدام خرابکارانه را به رژیم صهیونیستی نسبت داده و تاکید کردند اخلال در شبکه توزیع برق تاسیسات غنی ‌سازی نطنز از طریق یک حمله سایبری انجام شده است.

تگ