حمل 26, 1400 09:47 Asia/Kabul
  • نشست هم افزایی فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
    نشست هم افزایی فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

نشست هم‌افزایی فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

 به گزارش  رادیودری،  دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  و دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از معاونان و فرماندهان دو نیرو نشست هم افزایی در شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان جنوب ایران را برگزار کردند. 

دریادار خانزادی  در این نشست، همگرایی و هم افزایی بین دو نیروی دریایی ارتش و سپاه  را بسیار مهم و حساس دانست و گفت: این تعاملات موجب خنثی شدن  اقدامات ناامن کننده کشورهای فرامنطقه ای و حفظ امنیت پایدار در  منطقه خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد، امنیت حاکم در مناطق خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و آب های آزاد با حضور پیوسته و مقتدرانه نیروهای دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران بوجود آمده است.

به گفته  دریادار خانزادی: حضور مقتدرانه و با صلابت دو نیروی دریایی سپاه و ارتش در آب های آزاد باعث شده است دشمن هرگز به خود اجازه تعرض و دست درازی به مرزهای آبی کشور را ندهد و  در  صورت هرگونه تهدید نیز جواب دندان شکنی دریافت خواهد کرد.

دریادار تنگسیری نیز در این دیدار گفت: امروز همگرایی، یکدلی و تعامل وحدت آفرین بین دو نیروی دریایی ارتش و سپاه وجود دارد.

 به گفته دریادار تنگسیری: این جلسات هم افزا موجب  تقویت روز افزون امنیت مرزهای سرزمینی و فرا سرزمینی  ایران اسلامی است.

در این نشست فرماندهان نیروی دریایی ارتش  و  سپاه،  آخرین وضعیت آمادگی رزم و توان عملیات دریایی در منطقه غرب آسیا را  بررسی کردند.

کلیدواژه