حمل 30, 1400 12:19 Asia/Kabul
  • تاکید ظریف بر لزوم نهایی‌کردن موافقت نامه تعرفه ترجیحی با اندونزی
    تاکید ظریف بر لزوم نهایی‌کردن موافقت نامه تعرفه ترجیحی با اندونزی

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای اندونزیایی خود برضرورت تسریع در نهایی کردن موافقت نامه تعرفه ترجیحی تاکید و آمادگی طرف ایرانی برای ادامه مذاکرات در این زمینه را اعلام کرد.

به گزارش رادیودری، «محمدجواد ظریف» صبح امروز (دوشنبه)، با خانم «رتنو مرسودی» وزیر امور خارجه اندونزی دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با اشاره به هفتاد سال روابط دوستانه ایران و اندونزی، از مواضع اصولی این کشور در شورای امنیت برای حفظ برجام و اجرای قطعنامه 2231 قدردانی کرد.

ظریف با ابراز خرسندی از افزایش حجم روابط تجاری دو کشور و با اشاره به ظرفیت بزرگ روابط تجاری فی‌مابین بر ضرورت تسریع در نهایی کردن موافقنامه تعرفه ترجیحی تاکید و آمادگی طرف ایرانی برای ادامه مذاکرات در این زمینه را اعلام کرد.

رتنو مرسودی وزیر خارجه اندونزی نیز در این دیدار با تحسین روند دوستانه روابط رو به رشد دو کشور از جمله در حوزه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد طرفین با استفاده از کمیسیون مشترک تجاری و توافق نامه های در دست مذاکره، روابط تجاری دو کشور را تسهیل کنند.

حمایت از حقوق بین الملل و همچنین تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات روند صلح در افغانستان از دیگر موضوعات مورد گفتگوی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در این دیدار بود.

محمد جواد ظریف روز گذشته (یکشنبه) در چارچوب توسعه روابط دوجانبه و دیپلماسی رمضان عازم جاکارتا شده است.

تگ