حمل 30, 1400 15:42 Asia/Kabul
  • کوبا: آمریکا تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را لغو کند
    کوبا: آمریکا تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را لغو کند

دیپلمات‌های کوبایی بر لزوم لغو بدون قید و شرط تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاکید کردند.

به گزارش رادیو دری، «امیلیو لوزادا گارسیا» مدیر امور بین الملل وزارت خارجه کوبا در صفحه توئیتر خود با اشاره به لغو بدون قید و شرط همه تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران، افزود، ایالات متحده باید تعهد واقعی خود را نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک نشان دهد.

براساس این گزارش، این توئیت «امیلیو لوزادا گارسیا» همزمان با مذاکرات ایران با گروه های 4+1 در وین صورت گرفته و تائیدی است بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران که تاکید دارد، آمریکا باید به صورت موثر و واقعی تحریم ها علیه کشورمان لغو کند و سپس ایران به تعهدات برجامی خود برگردد.

در مذاکرات وین گروه های کاری طی چند روز گذشته در مورد لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای، جلسه ای برگزار کردند.

نشست کمیسیون مشترک برجام، روز شنبه در سطح معاونان با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین برگزار شد.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران روز شنبه با روسای هیات های مذاکره کننده فرانسه، آلمان، بریتانیا و روسیه در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین (پایتخت اتریش) دیدار و گفت وگو کرد.

حاضران در این نشست به بررسی روند گفت‌وگوها در روزهای گذشته پرداخته و گزارش گروه‌های کارشناسی در خصوص حوزه‌های تحریم و هسته‌ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفت‌وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی‌های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت نیاز کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.
 

کلیدواژه