عقرب 11, 1395 08:42 Asia/Kabul
  • حسین دهقان وزیر دفاع ایران
    حسین دهقان وزیر دفاع ایران

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت، اعتمادسازی، تنش زدایی، امنیت سازی و تولید قدرت از اصول اصلی دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع ایران روز دوشنبه در« نخستین همایش مشترک وابستگان نظامی و نمایندگان دفاعی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور» در تهران گفت:ایجاد،تقویت و گسترش مناسبات وهمکاری دفاعی و امنیتی با کشورهای جهان از راهبردها و اولویت های مهم وزارت دفاع است و وابستگان نظامی ایران باید در اجرای این راهبرد و اولویت مهم بطور مستمرتلاش کنند.

وزیر دفاع ایران با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی با همه توان برای ناامن کردن منطقه تلاش می کنند افزود : کشورهای منطقه باید با همکاری و ایجاد ائتلاف منطقه ای، اقدامات ناامن ساز دشمنان را بی اثر کنند.

سردار سرتیب دهقان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه تا کنون و نه در آینده بنای جنگ و مواجهه با کشوری را نداشته است و ندارد اما با هرگونه تجاوزی با قدرت و قاطعیت برخورد خواهد کرد به طوری که اقدام کننده را از اقدام خود پشیمان می کند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی ایران هم در این نشست با تاکید براینکه ایران در حوزه مسائل امنیتی و انتظامی در بین کشورهای منطقه بهترین شرایط ممکن را دارد. گفت : وابستگان نظامی، نمایندگان ایران در کشورهای مختلف جهان هستند و آنها باید توانمندی ها و ظرفیت های ایران را در سطح بین المللی انعکاس دهند.

 

 

کلیدواژه