ثور 09, 1400 07:54 Asia/Kabul
  • تاکید سخنگوی وزارت خارجه ایران بر وحدت جهانی برای از بین بردن تحریم‌های غیرقانونی
    تاکید سخنگوی وزارت خارجه ایران بر وحدت جهانی برای از بین بردن تحریم‌های غیرقانونی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران وحدت جهانی، همبستگی و همکاری بین‌ المللی را برای از بین بردن اقدامات یک جانبه قهری از جمله تحریم‌های غیرقانونی خواستار شد

به گزارش رادیودری، سعید خطیب‌زاده روز چهارشنبه به صورت مجازی در چهل و سومین نشست کمیته اطلاعات مجمع عمومی سازمان ملل متحد از اقدام برخی کشورهای پیشرفته در فناوری‌های نوین ارتباطی در تحریف، جعل وقایع و واقعیت‌های سایر کشورها به ویژه در کشورهای در حال توسعه ابراز تاسف کرد.

خطیب‌زاده افزود: اختلاف در استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، شکاف‌های موجود بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات عمومی به طرز غیرقابل جبرانی افزایش داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد، بخش های گسترده ای از جمعیت در کشورهای در حال توسعه هنوز نتوانسته اند از مزایای کافی انقلاب کنونی فناوری اطلاعات و ارتباطات بهره مند شوند.

وی تصریح کرد؛ چنین وضعیت مضر و نامطلوبی نیازمند توجه فوری جامعه بین‌المللی است و سازمان ملل متحد باید اقدامات لازم را برای کاهش اختلاف فزاینده دیجیتال بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه و پایان دادن به این روند مضر در دنیای رسانه ها علیه جهان در حال توسعه انجام دهد.

خطیب‌زاده تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران همچنان بر مسئولیت مهم سازمان ملل در قبال مساله فلسطین تأکید دارد و به طور کامل از افزایش آگاهی بین المللی در مورد پیامدهای منفی اشغال و تحریم مردم فلسطین حمایت می کند.

کلیدواژه