ثور 11, 1400 14:52 Asia/Kabul
  • اتحادیه اروپا: نشست کمیسیون مشترک برجام در وین امروز از سرگرفته می‌ شود
    اتحادیه اروپا: نشست کمیسیون مشترک برجام در وین امروز از سرگرفته می‌ شود

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ ای اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام امروز شنبه در وین از سر گرفته می شود.

به گزارش رادیو دری، اتحادیه اروپا امروز شنبه در این بیانیه تاکید کرد، نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت‌ های امور خارجه‌ ایران و گروه چهار به علاوه یک، ساعت 10 به وقت محلی برگزار خواهد شد.

در این بیانیه آمده است، شرکت کنندگان در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین قرار است به رایزنی‌ ها درباره اجرای کامل و موثر این توافق هسته ای ادامه دهند.

بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا، ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بر عهده "انریکه مورا" Enrique Mora، معاون مسئول سیاست خارجی این اتحادیه خواهد بود.

ریاست هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران بر عهده خواهد داشت. 

نمایندگان کشورهای عضو برجام طی سه هفته گذشته در وین گردهم آمده تا در خصوص فعال کردن برجام و بازگشت احتمالی آمریکا به این توافق رایزنی کنند.

دور تازه نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه با حضور هیأت‌ های ایران و گروه 1+4 در گراندهتل وین برگزار شد. در این جلسه حاضرین تصمیم به تسریع روند گفت‌ و گو ها گرفته و توافق شد فعالیت گروه‌ های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم‌ ها و هسته‌ ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد.

همچنین تصمیم گرفته شد که گروه سوم با نام گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی با هدف گفت‌وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل شود.

مذاکره کنندگان ایرانی در فرایند مذاکرات بر لزوم تسریع در مذاکرات و عدم فرسایشی شدن آن تاکید داشته اند.

 

کلیدواژه