ثور 12, 1400 08:20 Asia/Kabul
  • عراقچی: با خروج نام اکثریت افراد و نهاد‌ها از فهرست تحریم‌ها موافقت شد
    عراقچی: با خروج نام اکثریت افراد و نهاد‌ها از فهرست تحریم‌ها موافقت شد

معاون وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به نشست کمیسیون مشنرک برجام از موافقت با خروج نام اکثریت افراد، اشخاص و نهاد‌ها از فهرست تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش رادیو دری،  " سید عباس عراقچی "  معاون وزیر امور خارجه ایران  روز شنبه  از موافقت با خروج نام اکثریت افراد، اشخاص و نهاد‌ها از فهرست تحریم‌ها خبر داد و گفت: دیگرانی هستند که هنوز به دلایل مختلف در فهرست وجود دارند و مذاکره  برای این قسمت از کار هنوز ادامه دارد.

عراقچی،  پس از نشست روز (شنبه) کمیسیون مشترک برجام   افزود : تحریم‌ های موضوعی و بخشی مثل تحریم بخش انرژی ایران که شامل نفت و گاز می‌شود یا تحریم صنعت خوردو، تحریم مالی، بانکی و بنادر، براساس توافقاتی که تا الان صوت گرفته همه این تحریم‌ها باید برداشته شود و توافق هم در این زمینه وجود داد.

به گفته عراقچی:  در مباحث هسته‌ای و هم در بحث تحریم‌ها، نکات ریز فنی داریم و جزییاتی داریم که باید درباره آن‌ها بحث و بررسی صورت بگیرد و دقیق شود.

عراقچی تاکید کرد : در بسیاری از موارد نقاط مشترک وجود دارد و  در برخی از موارد هنوز نقاط اختلاف است و نقاط اختلاف الان روشن‌تر شده است.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین گفت :  در برخی از حوزه‌ها وارد نگارش متن شدیم و کار خیلی آهسته  صورت می‌گیرد به علت این‌ که کار روی متن دقت خودش را می‌خواهد و با توجه به این‌که برخی از موضوعات کماکان مورد اختلاف است، لذا کار به آهستگی پیش می‌رود.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و بریتانیا) و با حضور نماینده اتحادیه اروپا در وین برگزار شد.

حاضران در این نشست آخرین وضعیت رایزنی‌های کارگروه‌های کارشناسی در حوزه‌های لغو تحریم، هسته‌ای و ترتیبات اجرایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مقرر شد پس از این جلسه هیأت‌ها به پایتخت‌ها بازگردند و گفتگو‌ها مجددا از جمعه آینده از سر گرفته شود.

کلیدواژه