ثور 14, 1400 18:12 Asia/Kabul
  • آغاز کنگره بین المللی قدس شریف در ایران
    آغاز کنگره بین المللی قدس شریف در ایران

با هدف گرامیداشت روز جهانی قدس، دومین کنگره بین المللی قدس شریف با حضور شخصیت‌های ملی و بین‌المللی از کشور های مختلف، به صورت مجازی در قم (جنوب تهران) آغاز به کار کرد.

به گزارش رادیودری، دومین کنگره بین المللی قدس شریف با سخنرانی ۳۰  شخصیت علمی و فرهنگی از کشورهای ایران، فلسطین، مالزی، هند، افغانستان، پاکستان، فرانسه، آرژانتین، عراق، ترکیه، شیلی، امارات، لبنان، سوریه، انگلیس، کانادا و تونس برگزار می شود.

فلسطین و حقوق بشر، فلسطین و ترفندهای رژیم صهیونیستی برای اشغال قدس شریف، قطعنامه‌های سازمان ملل درباره قدس شریف و فلسطین و امت اسلامی از جمله مهم‌ترین محورهای این همایش است که مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین سخنرانی های این همایش همزمان به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی پخش خواهد شد.  

برگزاری مراسم شب شعر با حضور شعرایی از ایران، سوریه، لبنان، پاکستان و ترکیه با محوریت موضوع قدس شریف و اجرای سرود به زبان های مختلف از برنامه های دیگر دومین کنگره بین المللی قدس شریف است.

با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشورهای مختلف و محدودیت در برپایی تجمعات و راهپیمایی ها، اولویت دومین کنگره بین المللی قدس شریف بر فعالیت در فضای مجازی متمرکز بوده و شعار همایش امسال «القدس اقرب» که برگرفته از سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان است، انتخاب شده است.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ابتکار امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران روز جهانی قدس نام‎گذاری شده ‏است.‏

روز جمعه 7می 2021 مصادف با 24 رمضان 1442 برابر با 17ثور روز جهانی قدس است.

کلیدواژه