ثور 17, 1400 16:59 Asia/Kabul
  • پایان دور چهارم جلسه کمیسیون مشترک برجام
    پایان دور چهارم جلسه کمیسیون مشترک برجام

چهارمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین پایان یافت.

به گزارش رادیودری، دور چهارم مذاکرات وین که روز جمعه با از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شده بود؛ پایان یافت و همه طرف ها یکبار دیگر بر جدیت خود برای حصول نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کردند.

شرکت‌کنندگان در این نشست درباره دورنمای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق از سوی همه طرف‌ها بحث و گفت و گو کردند و مقرر شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس آغاز شود.

اتحادیه اروپا شامگاه پنج شنبه در بیانیه ‌ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور اعضای این توافق در وین خبر داد.

ریاست هیات ایرانی را همچون ادوار پیشین «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران بر عهده دارد و ریاست جلسه بر عهده «انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپا است.

پیش از این نشست دیدارهای دوجانبه‌ای میان عراقچی و مورا برگزار شد.

عراقچی که عصر پنج شنبه برای شرکت در دور چهارم مذاکرات برجام، وارد وین پایتخت اتریش شد در دیدار با «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: اولویت اول ایران در مذاکرات را تامین منافع ملت ایران است.  

جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ضد ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای، از 2 آرویل 2021 (13حمل1400) در حال برگزاری است.

کلیدواژه