ثور 21, 1400 13:24 Asia/Kabul
  • مجمع جهانی بیداری اسلامی: عوامل ناامنی در افغانستان دست‌پرورده های آمریکا هستند
    مجمع جهانی بیداری اسلامی: عوامل ناامنی در افغانستان دست‌پرورده های آمریکا هستند

مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دست پرورده‌های آمریکا همواره عامل ناامنی و به خاک و خون کشیده شدن ملت مظلوم افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی در منطقه بوده و هستند.

به گزارش رادیودری،  مجمع جهانی بیداری اسلامی  روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای   انفجار تروریستی  کابل را به   ملت و دولت افغانستان تسلیت گفت و  این اقدام را محکوم کرد. 

در این بیانیه آمده است: کشتار وحشیانه دختران بیگناه افغانستان در مدرسه سیدالشهداء غرب کابل در ماه مبارک رمضان یکی از بزرگترین جنایت های وحشیانه تاریخ معاصر افغانستان است.

در بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی  آمده است: بدون تردید آمریکای جنایتکار که امروز مجبور به خروج از افغانستان شده با اجرای چنین توطئه‌های شیطانی عملاً می خواهد به مردم مظلوم افغانستان القاء نماید که بدون حضور آنان در افغانستان امنیتی وجود نخواهد داشت.

مجمع جهانی بیداری اسلامی در این بیانیه تاکید کرد،   ملت هوشمند افغانستان فریب این توطئه های شیطانی و هدایت شده را نخواهند خورد و با استحکام، اقتدار و گام های بلند به سوی افغانستان مستقل و بدون حضور نیروهای بیگانه حرکت خواهد کرد.

روز شنبه بر اثر  انفجارهای تروریستی مقابل مدرسه دخترانه سیدالشهدا در غرب کابل ( پایتخت افغانستان ) 85 نفر کشته و بیش از 150 نفر زخمی شدند .

کلیدواژه