ثور 23, 1400 15:20 Asia/Kabul
  • روحانی : سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین نقش فعال‌تری داشته باشد
    روحانی : سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین نقش فعال‌تری داشته باشد

رییس جمهوری اسلامی ایران بر نقش فعال سازمان همکاری‌های اسلامی درخصوص تحولات اخیر در فلسطین تاکید کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از ایرنا؛«حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در گفت و گوی تلفنی با «شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر، ضمن تبریک عید سعید فطر به دولت و مردم این کشور و با استقبال از مواضع قطر در محکومیت اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و حملات شدید و جنایات این رژیم علیه غزه، گفت: لازم است کشورهای اسلامی برای دفاع از مردم فلسطین و آزادی این کشور و مقابله با تجاوزات و اقدامات خصمانه و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی ، با یکدیگر همکاری کنند.

روحانی در ادامه با اشاره به اوضاع یمن و با بیان اینکه بحران یمن راه حل نظامی نداشته و ندارد، بر ضرورت همکاری و تلاش برای حل بحران این کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد انگیزه‌های صلح‌جویانه با محوریت سازمان ملل برای برقراری صلح و آرامش در یمن نتیجه دهد.

رییس جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی تلفنی با امیر قطر همچنین بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری تاکید و ابراز امیدواری کرد اجرایی و عملیاتی شدن طرح عظیم ارتباط حمل و نقل معروف به جاده ابریشم، موجب رونق بیشتر اقتصادی بین کشورهای شمال و جنوب خلیج‌فارس شود.

شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر نیز در این گفت وگوی تلفنی با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر به دولت و ملت ایران از موضع جمهوری اسلامی ایران درباره تحولات و درگیری‌های اخیر فلسطین قدردانی کرد و گفت: قطر در محکومیت و پیگیری توقف هر چه سریع تر حملات به فلسطینیان با ایران هم نظر بوده و خواهان نقش‌آفرینی موثر سازمان کنفرانس اسلامی در این زمینه است.

قدس اشغالی و برخی دیگر از شهرهای فلسطین در ایام ماه مبارک رمضان و به خصوص دو هفته اخیرکه صحنه حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجد و پیرامون آن بود، شاهد حضور گسترده نمازگزاران و معتکفین فلسطینی بوده است . در این درگیری ها تاکنون بیش از 700 فلسطینی زخمی شده اند. 

 دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه  نیز از روز دوشنبه آغاز شده است.

کلیدواژه