ثور 25, 1400 09:58 Asia/Kabul
  • انتقاد شدید دبیر ستاد حقوق بشر به انفعال کشور‌های اسلامی در قبال غزه
    انتقاد شدید دبیر ستاد حقوق بشر به انفعال کشور‌های اسلامی در قبال غزه

برون مرزی- دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، از انفعال کشور‌های اسلامی در قبال حملات رژیم صهیونیستی به غزه و به خاک و خون کشیدن شمار زیادی از زنان و کودکان بی‌گناه فلسطینی انتقاد کرد.

به گزارش رادیو دری،  " علی باقری‌ کنی " دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، با انتشار پیامی در فضای مجازی در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی به خصوص غزه، نوشت: صهیونیست‌ها دیگر چه جنایتی باید  انجام دهند تا کشورهای اسلامی برای تشکیل اجلاس سازمان همکاری اسلامی اقدام کنند.

باقری‌ کنی  در ادامه افزود : برگزاری اجلاس فوق‌العاده‌ی سازمان همکاری اسلامی در سطح سران، کمترین کاری است که دولت‌های اسلامی می‌توانند برای ملت مظلوم فلسطین انجام دهند. 
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران،  همچنین نوشت : کشورهای عربی که دیروز به بهانه صلح، دست دوستی به جلاد دادند و از پشت به امت اسلامی خنجر زدند و دشمن را به جای دوست جا زدند، امروز باید پاسخگوی خون کودکان، ضجه مادران و فریاد استغاثه پدران فلسطینی باشند که بجز خدا هیچ پناهی ندارند.
باقری‌کنی همچنین  نوشت: اگر تا دیروز با حمایت آمریکا و اروپای مدعی حقوق بشر، غزه «بزرگترین زندان جهان» و رکورددار نقض فراگیر و متنوع حقوق‌بشر نام گرفته بود، امروز با حمایت چند حاکم عقب‌افتاده‌ عرب، به «بزرگترین کوره‌ آدم سوزی جهان و رکورددار محو بشر» تبدیل شده‌ است.»
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، همچنین نوشت    به میدان آمدن وجدان جامعه بین‌المللی و دفاع تمام قد آزادی‌خواهان جهان فارغ از دین و مذهب از مظلومیت فلسطین و مقابله با پادگان تروریستی صهیونیستی، طوفانی است که هیچ سامانه‌ی دفاعی حتی گنبد آهنین را یارای مقاومت در برابر آن نیست.

کلیدواژه