ثور 27, 1400 09:43 Asia/Kabul
  • ولایتی: مردم فلسطین پرچمدار بیداری اسلامی هستند
    ولایتی: مردم فلسطین پرچمدار بیداری اسلامی هستند

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی، مردم فلسطین را پرچمدار بیداری اسلامی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته در حمایت از مقاومت فلسطین لحظه ای تردید نداشته و به این حمایت ادامه داده است.

به گزارش رادیو دری؛ «علی اکبر ولایتی»، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی روز یکشنبه در تماس تلفنی با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با تبریک پیروزی ها و موفقیت های فرزندان غیور ملت فلسطین و حماس به عنوان یکی از نیروهای مهم و تاثیرگذار در جهاد ارزشمند و تعیین کننده فلسطین و همچنین تسلیت شهادت جمعی از مردم مظلوم و از جمله زنان و کودکان فلسطینی گفت: مردم شریف فلسطین بیش از ربع قرن در برابر جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت کرده اند.

ولایتی با بیان اینکه امام خمینی(ره) سال ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار تلاش برای رهایی ملت ایران، برای رهایی فلسطین نیز تلاش نمودند،گفت: حضرت آیت الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیر همواره بر حمایت همه جانبه از مردم فلسطین به عنوان مهمترین مسئله جهان اسلام تاکید کردند.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس هم ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسئله فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشور های پیشرو برای حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف است.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، از دوشنبه هفته  گذشته و پس از پایان ضرب‌ الاجل مقاومت به تل‌ آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد که در این درگیری ها تاکنون 218 نفر از جمله 58 کودک و 34 زن شهید و 1235 نفر زخمی شده اند.

مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به حملات و جنایات رژیم صهیونیستی شهرک های صهیونیستی ازجمله تل آویو و اشدود و فرودگاههای اسرائیل را موشک باران کرد که در این حملات 10 صهیونیست به هلاکت رسیده و 46 نفر زخمی شدند.

کلیدواژه