ثور 31, 1400 12:15 Asia/Kabul
  • ظریف: تداوم تحریم‌های ترامپ به عنوان اهرم مذاکره توسط دولت بایدن قابل قبول نیست
    ظریف: تداوم تحریم‌های ترامپ به عنوان اهرم مذاکره توسط دولت بایدن قابل قبول نیست

وزیر امور خارجه ایران گفت، تداوم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی ترامپ به عنوان اهرم مذاکره توسط دولت بایدن قابل قبول نیست.

به گزارش رادیو دری، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تقدیر از تلاش‌های بورل و همکارانش،  از تداوم تروریسم اقتصادی آمریکا طی ۵ ماه گذشته و نقض ادامه دار تعهدات این کشور انتقاد کرد.

ظریف تاکید کرد: تداوم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی ترامپ به عنوان اهرم مذاکره توسط دولت بایدن قابل قبول نیست و تغییر بنیادین این رویکرد به عنوان شرط لازم برای موفقیت گفتگوها در وین، تصمیم سیاسی است که رئیس جمهور آمریکا باید اتخاذ کند.

چهارمین دور نشست کمیسیون مشترک‌ برجام با حضور هیأت‌های ایران و ۱+۴ (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) عصر چهارشنبه در گرندهتل شهر وین به پایان رسید.

در این نشست روسای هیأت‌ها مروری بر پیشرفت‌های حاصله در دور چهارم و آخرین وضعیت متن‌ها کرده و به تبادل نظر در خصوص مسیر پیش رو پرداختند.

هیأت‌ها با اشاره به متن‌های تهیه شده که در نتیجه نشست‌های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده‌، از وضعیت کلی مذاکرات و مسیر طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه گفت‌وگوها تاکید کردند.

کلیدواژه