جوزا 02, 1400 14:52 Asia/Kabul
  • سفارت ایران در ارمنستان: شایعه بازداشت ۱۶۰ نظامی ارمنستان در ایران بی‌اساس است
    سفارت ایران در ارمنستان: شایعه بازداشت ۱۶۰ نظامی ارمنستان در ایران بی‌اساس است

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در تکذیب ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت ۱۶۰ نظامی ارمنستانی در جریان جنگ قره‌باغ با جمهوری آذربایجان، این ادعا را «شایعات بی‌اساس» خواند.

به گزارش رادیو دری، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، روز یکشنبه با انتشار بیانی های  در  تکذیب  ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت ۱۶۰ نظامی ارمنستانی در جریان جنگ قره‌باغ با جمهوری آذربایجان، در خاک ایران  این ادعاها  را «شایعات بی‌اساس» خواند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، همچنین اعلام کرد شابعات  درباره اینکه ۱۶۰ نظامی ارمنستانی هم اکنون در ایران هستند و طرف ایرانی برای استرداد آنها پیش شرط‌هایی تعیین کرده است، نادرست و بی اساس هستند.

برخی رسانه‌های ارمنستانی، دیروز ( شنبه )  گزارش هایی  منتشر کردند مبنی بر اینکه این ۱۶۰  نظامی ارمنستان در جریان جنگ ۴۴ روزه با جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی وارد مرز ایران شده بودند و ایران آنها را  بازداشت کرده است.

این ادعاها در شرایطی مطرح شده که جمهوری اسلامی ایران، همواره  روابط  خوبی  با همسایگان خود دارد و در جریان جنگ اخیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر لزوم اجتناب از جنگ و گفت‌و‌گو تاکید کرده است.

کلیدواژه