جوزا 08, 1400 11:16 Asia/Kabul
  • باقری کنی: سوریه با \
    باقری کنی: سوریه با \" الگوی مقاومت\"، \" دپیلماسی \" را به نفع مردم رقم زد

دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفیر سوریه در ایران تاکید کرد، سوریه با اتکا به " الگوی مقاومت "، " میدان " و " دپیلماسی " را به نفع مردم رقم زد.

به گزارش رادیو دری، «علی باقری‌ کنی» دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه جمهوری اسلامی  ایران در دیدار «شفیق دیوب» سفیر سوریه در ایران گفت: پاکسازی خاک سوریه از لوث وجود تروریست‌ها، گواه قاطع پیروزی سوریه در میدان نبرد و دیپلماسی است.

باقری کنی  با اشاره به این که امریکا و اروپا به صورت هم‌افزا از ظرفیت مراجع حقوق بشری بین‌المللی علیه کشورهای مستقل مانند ایران و سوریه سوء استفاده می‌کنند، تصریح کرد: همکاری جدی‌تر دولت‌های جبهه مقاومت از جمله ایران و سوریه برای افشای  سیاست‌ها و اقدام‌های امریکا و اروپا علیه ملت‌های منطقه در مراجع بین‌المللی یک ضرورت است.

دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران  افزود: الگوی حکمرانی مقاومت  کارآمدترین الگو برای تأمین منافع ملت‌های مستقل و اداره جامعه رو به پیشرفت بر اساس خواست مردم است.
باقری کنی تاکید کرد،  مقاومت از همیشه قوی‌ تر و صهیونیست‌ها از همیشه ضعیف‌ تر هستند.
سفیر سوریه در ایران، نیز  با استقبال از همکاری‌های حقوق بشری دو کشور برای ارائه الگوئی جدید به جهان گفت : سیاست‌های استعمارگرایانه امریکا و متحدین آن و تحریم‌های غیر قانونی که بر ملت‌ ها تحمیل می‌ کنند، دورویی آنها و دروغ بودن ادعای حمایت از حقوق بشر را برای همگان آشکار کرده‌است.
شفیق دیوب با تأکید بر ضرورت همکاری ایران و سوریه برای مقابله با سوءاستفاده کشورهای غربی از حقوق بشر خاطر نشان کرد: محور مقاومت باید آینده منطقه را برای تحقق منافع ملت‌ های آن رقم بزند.

کلیدواژه