جوزا 18, 1400 09:06 Asia/Kabul
  • همتی: رشد اقتصادی ایران باید به بالای 5 درصد برسد
    همتی: رشد اقتصادی ایران باید به بالای 5 درصد برسد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران گفت: رشد اقتصادی کشور باید به بالای 5 درصد برسد و با تحقق آن خروج از بحران اقتصادی فراهم می‌شود.

به گزارش رادیو دری، عبدالناصر همتی دوشنبه‌شب در ادامه برنامه انتخاباتی خود، در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما تصریح کرد، 16 سال است میانگین رشد اقتصادی کشور کمتر از 2 درصد بوده و این میزان برای کشوری با منابع سرشار ثروت ملی، قابل قبول نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران افزود، برای حل مشکلات اقتصادی، درآمد و توانمندسازی مردم باید همه بسترهای رونق اقتصادی در کشور فعال شود.

همتی اظهار کرد، دولت خود را در سرمایه‌گذاری‌های تولیدی درگیر کرده است اما دولت فقط باید در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند و وارد بخش‌های خصوصی نشود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران تصریح کرد، سیاست پولی باید ثبات اقتصادی را فراهم کند تا تولید برای کوتاه مدت و بلند مدت سودآوری داشته باشد و در این شرایط امکان سرمایه‌گذاری فراهم می‌شود.

همتی با بیان اینکه اگر تحریم‌ها لغو نشود، رشد اقتصادی کشور محدود می‌شود گفت، توسعه پولی نیازمند بازار و تکنولوژی خارجی است اما تحریم‌ها مانع تحقق این مهم شده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران همچنین با بیان اینکه  چاپ بی‌رویه اسکناس توسط بانک مرکزی به درخواست دولت، علت اصلی ایجاد تورم است افزود، کنترل قیمت‌ها معنا ندارد و تورم سبب گرانی و افسارگسیختگی قیمت‌هاست.

 

همتی: تحریم و " اف ای تی اف " دو مانع بزرگ تجارت خارجی ایران است

کلیدواژه