جوزا 27, 1400 13:08 Asia/Kabul
  • \
    \"ظریف\" عازم ترکیه شد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از سفر وزیر امور خارجه ایران به ترکیه خبر داد.

به گزارش رادیودری؛ " سعید خطیب زاده " سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز پنجشنبه  از عزیمت محمد جواد ظریف  وزیر امور خارجه ایران  به ترکیه برای حضور در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا به دعوت مولود چاووش اوغلو  وزیر امور خارجه ترکیه خبر داد.
خطیب زاده افزود:   ظریف در این اجلاس پیرامون دکترین همسایگی جمهوری اسلامی ایران سخنرانی می کند و سیاست های  ایران  در این خصوص را تشریح خواهد کرد.
به گفته خطیب زاده، ظریف در حاشیه این اجلاس با برخی  از مقامات عالی رتبه و وزرای امور خارجه شرکت کننده دیدار و گفتگو خواهد داشت و در اجلاس سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، ترکیه و افغانستان نیز شرکت خواهد کرد.
مجمع دیپلماسی آنتالیا، فردا جمعه با سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه افتتاح خواهد شد.
این نشست با حضور مقامات عالی رتبه کشورها، وزرای امور خارجه، روسای سازمانهای بین المللی و منطقه ای و دیپلمات‌های برجسته برگزار می شود.
فرصت های جدید صلح و همکاری در قفقاز جنوبی، تقویت همبستگی های منطقه ای، همکاریهای منطقه ای در آسیا، ارتباط با آفریقا، مسائل غرب آسیا  و خلیج فارس، روابط فرا آتلانتیکی، پناه جویان و مهاجران، دیپلماسی اقتصادی و تجارت، ارتباطات و اخبار جعلی در دنیای مجازی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در اجلاس امسال مجمع دیپلماسی آنتالیا مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

سفر ظریف به ترکیه ؛ کوتاه ،اما پر بار

کلیدواژه