جوزا 30, 1400 17:15 Asia/Kabul
  • ظریف: رایزنی با مقامات کشورهای مختلف در مجمع دیپلماسی آنتالیا نتیجه بخش بود
    ظریف: رایزنی با مقامات کشورهای مختلف در مجمع دیپلماسی آنتالیا نتیجه بخش بود

وزیر امور خارجه ایران، رایزنی ها با مقامات کشورهای مختلف در مجمع دیپلماسی آنتالیا را نتیجه بخش دانست.

به گزارش رادیودری، "محمد جواد ظریف "  وزیر امور خارجه ایران، روز یکشنبه  پس از مذاکرات با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه و محمد حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان، در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گغت: مجمع دیپلماسی آنتالیای ترکیه فرصتی مناسب برای بحث درباره موضوع افغانستان با حضور مقامات این کشور فراهم کرد.

ظریف افزود: در این اجلاس سه جانبه برای تشکیل کارگروه های سه جانبه درباره موضوعات ترانزیت و امنیتی و مهاجرت غیرقانونی و مواد مخدر تصمیم گیری شد.
وزیر امور خارجه ایران با مثبت ارزیابی کردن روند دیدارهای دوجانبه با مقامات افغانستان و سایر کشورها افزود: تصمیم گرفته شد  برای آینده افغانستان و همراه کردن همه گروه ها با توجه به احترام به نظام مردم سالاری و قانون اساسی این کشور همکاری کنیم.
ظریف،  مجمع دیپلماسی آنتالیا را شروع خوبی برای گسترش همکاری های کشورهای آسیایی با آفریقا و اروپا عنوان و برای پیگیری موفقیت آمیز این مجمع ابراز امیدواری کرد.
وزیر امور خارجه ایران،  پس از اقامت سه روزه در ترکیه و دیدارهای دو جانبه و سه جانبه با مقامات کشورهای مختلف و سخنرانی در صحن مجمع، دقایقی پیش، آنتالیا را به مقصد تهران ترک کرد.

در روز پایانی مجمع بین المللی دیپلماسی آنتالیای ترکیه، نخستین اجلاس سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و افغانستان با موضوع مسائل منطقه ای و پیگیری روند صلح افغانستان برگزار شد.

آغاز نشست وزرای خارجه کشورهای ضامن آتش بس سوریه در آنتالیا

کلیدواژه